Wypoczynek nad jeziorem

Ośrodek Łańsk położony jest przy największym rynnowym jeziorze na Pojezierzu Olsztyńskim o powierzchni 1050 ha. Na Jeziorze Łańskim są cztery wyspy z największą o powierzchni 5 ha o nazwie Stodółka. Dno zbiornika jest mocno zróżnicowane pod względem głębokości, od miejsc płytkich, po największą głębię wynoszącą 53 m. Woda jest I klasy czystości, co sprawia, że jest wspaniałym miejscem dla wielu cennych gatunków ryb, takich jak sielawa, sieja, węgorz, szczupak, lin, okoń, leszcz i płoć. Jezioro Łańskie jest również rajem dla ptactwa wodnego. Poza gatunkami takimi jak czapla siwa, kormoran, perkoz, dzika kaczka krzyżówka, łyska, cyranka oraz mewa śmieszka i rybitwa, na szczególną uwagę zasługuje ptactwo szlachetne obejmujące orły bieliki, kanie, myszołowy i żurawie.

Spacery w lesie

W lasach otaczających Jezioro Łańskie można napotkać kilka malowniczo usytuowanych jeziorek i oczek leśnych. Okoliczne lasy, zwane Lasem Warmińskim, są ostoją zwierzyny – dzików, borsuków, jenotów, lisów, wydr, kun, łasic, zajęcy, jeleni i saren. Obfitują także w nietknięty drzewostan oraz poszycie z jagodą czarną, borówką czerwoną oraz grzybnią wszystkich szlachetnych odmian.

Rekreacja dla gości

W ośrodku zapewniamy szereg aktywności, które obejmują:

  • basen kryty,
  • saunę, salę fitness,
  • wypożyczalnię sprzętu wodnego: łódki, kajaki, rowery wodne, żaglówki,
  • rowery, narty biegowe, sanki
  • bilard, piłkarzyki, tenis stołowy
  • miejsce do grillowania i organizowania ognisk,
  • boisko do piłki nożnej, koszykówki i piłki siatkowej,
  • dla najmłodszych dzieci: plac zabaw i huśtawki.

Atrakcje turystyczne w okolicy

Wypoczynek w Łańsku można połączyć również ze zwiedzaniem niezwykle ciekawych miejsc w okolicy.

Atrakcje sportowo – rekreacyjne:

Latem warto obejrzeć m.in. inscenizacje Bitwy pod Grunwaldem, zwiedzić kościół parafialny z końca XV w. w Gietrzwałdzie oraz odwiedzić Park Etnograficzny w Olsztynku. Zimą warto wybrać się na pobliski stok narciarski w miejscowości Ruś oraz zobaczyć niesamowity seans filmowy w Planetarium Olsztyńskim.

Zapraszamy do kontaktu

Sprawdź dostępne terminy dla zorganizowania wypoczynku, szkoleń i konferencji, imprez integracyjnych lub okolicznościowych.