Wypoczynek nad jeziorem

Ośrodek Łańsk położony jest przy największym rynnowym jeziorze na Pojezierzu Olsztyńskim o powierzchni 1050 ha. Na Jeziorze Łańskim są cztery wyspy z największą o powierzchni 5 ha o nazwie Stodółka. Dno zbiornika jest mocno zróżnicowane pod względem głębokości, od miejsc płytkich, po największą głębię wynoszącą 53 m. Woda jest I klasy czystości, co sprawia, że jest wspaniałym miejscem dla wielu cennych gatunków ryb, takich jak sielawa, sieja, węgorz, szczupak, lin, okoń, leszcz i płoć. Jezioro Łańskie jest również rajem dla ptactwa wodnego. Poza gatunkami takimi jak czapla siwa, kormoran, perkoz, dzika kaczka krzyżówka, łyska, cyranka oraz mewa śmieszka i rybitwa, na szczególną uwagę zasługuje ptactwo szlachetne obejmujące orły bieliki, kanie, myszołowy i żurawie.

Spacery w lesie

W lasach otaczających Jezioro Łańskie można napotkać kilka malowniczo usytuowanych jeziorek i oczek leśnych. Okoliczne lasy, zwane Lasem Warmińskim, są ostoją zwierzyny – dzików, borsuków, jenotów, lisów, wydr, kun, łasic, zajęcy, jeleni i saren. Obfitują także w nietknięty drzewostan oraz poszycie z jagodą czarną, borówką czerwoną oraz grzybnią wszystkich szlachetnych odmian.

Rekreacja dla gości

W ośrodku zapewniamy szereg aktywności, które obejmują:

  • saunę, salę fitness, basen* (w miesiącach listopad- grudzień 2019 r. czynny tylko w weekendy)
  • wypożyczalnię sprzętu wodnego: łódki, kajaki, rowery wodne, żaglówki,
  • rowery, narty biegowe, sanki
  • bilard, piłkarzyki, tenis stołowy
  • miejsce do grillowania i organizowania ognisk,
  • boisko do piłki nożnej, koszykówki i piłki siatkowej,
  • dla najmłodszych dzieci: plac zabaw i huśtawki

* ostatnią ocenę jakości wody na pływalni dokonana została  przez laboratorim badawcze Jars S.A. w dniu 22.11.2019 r.  – woda przydatna do kapieli – sprawozdanie z badań próbki wody nr 1694/11/2019/F/1  oraz 1694/11/2019/M1 dostępne do wglądu u ratownika.

** Termin następnego badania jakości wody : 06.12.2019 r.

** *PPIS w Olsztynie w rocznej ocenie jakości wody od 1 czerwca  2018 do 30 czerwca 2019 pływalni COAR przy KRW Łańsk stwierdził, że zarządzający pływalnią prowadził ocenę jakości wody zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów oraz w sposób zapewniający bezpieczeństwo zdrowotne osób korzystających z pływalni ( pismo HK.4022.2.3.1.2019 z dnia 16.09.2019 r. umieszczono na tablicy informacyjnej w obiekcie).

Atrakcje turystyczne w okolicy

Wypoczynek w Łańsku można połączyć również ze zwiedzaniem niezwykle ciekawych miejsc w okolicy.

Atrakcje sportowo – rekreacyjne:

Latem warto obejrzeć m.in. inscenizacje Bitwy pod Grunwaldem, zwiedzić kościół parafialny z końca XV w. w Gietrzwałdzie oraz odwiedzić Park Etnograficzny w Olsztynku. Zimą warto wybrać się na pobliski stok narciarski w miejscowości Ruś oraz zobaczyć niesamowity seans filmowy w Planetarium Olsztyńskim.

Zapraszamy do kontaktu

Sprawdź dostępne terminy dla zorganizowania wypoczynku, szkoleń i konferencji, imprez integracyjnych lub okolicznościowych.